Acil Nakit Kredi Çıkartılır 2017

Bankalardan kredi çıkartabilmeniz için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunların en başında bankaların kredileri onaylamasındaki en büyük unsur olan kredi notudur. Kredi notunuzu sizin bankalar olan çalışmalarınız sonucundaki ödemeleriniz belirlemektir. Yani kredi kartı ödemeleriniz ve kredi ödemenizdir. Daha önceki kredi kartı ekstrenizin minimumunu ödemeniz bile, kredi notunuzu etkilemektedir. Çünkü tüm borç yükümlülüğünüzü karşılamıyorsunuz demektir. Bundan dolayı kredi notunuz düşme olabilmektedir.

Acil nakit sitesinin açıklamasına göre:

Bankalardan kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması gerekmektedir. Bazı bankalarda ufak değişiklikler olabilir ama çoğunlukla kredi verilebilirlik derecesi 1500 dur. Kredi notunuz yüksekse ve belirli bir geliriniz varsa istediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz.

kredi çıkartılır org

kredi çıkartılır org

Hangi bankanın kredi seçenekleri size uygun ise, o bankanın Web sitesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, istediğiniz miktarı, vadesini ve iletişim bilgilerinizi yazıp, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sistemden birkaç dakika sonra kredi başvuru sonucunuz gelmektedir. Eğer krediniz olumlu onaylandığı taktirde bankanın size en yakın şubesinden kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte hazır olan kredinizi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde 48 ay, araç kredilerinde 60 ay, konut kredilerinde 120 ay vade ile kredi kullanabilirsiniz.

Sonuç: Belgelenebilir gelirinizin %25 ine kredi çıkartılır. Daha fazla kredi çıkartmak için kefil gerekmektedir.

İhtiyaç kredisi çekmek isterseniz, aylık gelirinizin 4/1 ini kapsayacak şekilde çekebilirsiniz. Yani asgari ücret aldığınızı farz edersek 1400 ü 4 e bölüp, 48 ile çarparak bulabilirsiniz. Yani asgari ücretli birisi 48 vade ile en fazla 17 000 TL çekebilmektedir. Eğer başka bir bankadan devam eden krediniz varsa ve bu krediniz aylık gelirinizin 4/1 kapsamıyorsa, tamamını kapsayacak kadar başka bankalardan da kredi kullanabilirsiniz. Ama başvuruda bulunduğunuz banka sizin devam eden kredinizdeki ödemenize bakacaktır. Eğer düzenli ise, kredinizi onaylayabilirler. Ama bir düzensizlik varsa banka bunun sistemlerden görüp, krediniz onaylanmaz. Ya da kredinizin devam ettiği bankadan kredinizi kapattırıp tekrardan kredi çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. serkan dedi ki:

    Merhaba devlet memuruyum 2300 TL aylık alıyorum bana acilen 15000 TL lazım Elazığ’da oturuyorum senetle yada altın verebilecek varsa bana ulaşın

BİR YORUM YAZ