Bursa Esnafından Vatandaşa Destek

Kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında farklı çözüm seçenekleri aramaları ve farklı tüketim malı satışı işleri ile uğraşan kişilerin kısa sürelerde yüksek kazanç elde etmek istemeleri günümüzde eskiden tefecilik olan para transferi işlemlerinin farklı yöntemler ile yapılmasına neden olmuştur. Bursa senetle para veren kuyumcular kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında hızlı çözüm arayışları banka kredilerinin çözümsüz kaldığı durumlarda kuyumcular acil finansman kaynağı tercihleri arasında yer almıştır.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bu türden finansal para transferi ve borç verme işlemlerinde farklı alanlarda hizmet sağlayan işletmeler kişilere kendi belirledikleri sistemler dâhilinde senetle borç verme işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Günümüzde altın, döviz ve farklı değerli maddelerin alım satımları üzerinden kazanç sağlayan kuyumcular alım satım işlemlerini anında nakde çevirerek kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamalarında destek sağlamaktadırlar.

Ancak kişilerin bu türden senetle borçlanma işlemlerinde oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir.  Çünkü senetle borçlanma işlemlerinde alınan borç paranın geri ödeme vadesi kısa ve anapara üzerinden uygulanan faiz oranları oldukça yüksektir. Bu da kişilerin bütçelerine uygun olmayan durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Burdur Senetle Para Veren Kuyumcular  makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Çanakkale Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Taner dedi ki:

    Emekli devlet memuruyum maaşım son zam ile 2737 tl ziraat bankasından maaş almaktayım 4 ay önce 50000 liralık kredi kullandım aslında daha önce kullandığım 3 krediyi tek kredi de topladım. Bu ay 15000 lira kredi kullanmak istedim red geldi birkaç bankaya daha başvurdum hep red geldi takipte kredim yok ama ziraat harici bankalardaki kah ve kredi kartlarımın ödemesinde gecikme olduğunu söylediler bankadan kredi kullanmak zor senetle 15000 tl ihtiyacım var şu an sigortalı olarak ek bir işte çalışıyorum yardımcı olabilirmisiniz acil

  2. Sibel dedi ki:

    Senetle altın almak istiyorum

BİR YORUM YAZ