Döviz Kredisi Nedir Nasıl Alınır

Bankacılık sektörü kişilerin ve firmaların finansal hayatlarında önemli bir yere sahip olan kuruluşlardır. Kişilere finansal hayatlarında sağlamış oldukları işlem avantajlarının yanı sıra farklı banka ürünleri ile de destek sağlamayı amaçlayan bankalar farklı özelliklere sahip olan müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en hesaplı kredi ürünleri seçenekleri oluşturmaktadır.

Böylece farklı özelliklere ve ihtiyaçlara sahip olan kişilere kaliteli hizmet sağlamak amaçlanmaktadır. Farklı özelliklere sahip olan müşterilerin bu ihtiyaçları için sağlanan banka ürünü seçeneklerinin özellikleri de farklılık göstermektedir. Bankaların sunmuş olduğu kredi seçenekleri oldukça çeşitlidir. Bu kredi seçeneklerinden biride döviz kredileridir.

Döviz kredileri nedir? Bu kredi seçenekleri özellikle ihracat ve ihracat sayılan satışlarda ve teslimlerde döviz kazandırıcı olarak adlandırılan işlemlerde faaliyet gösteren ticari firmalara ihracat taahhüdü karşılığında sunulan kredi seçeneği olarak ifade edilebilmektedir. Bu kredi seçenekleri ile işletmeler finansa işlemlerinde finansman kolaylığı sağlayabilmektedirler. Döviz kredisi seçeneklerinin genel özellikleri;

  • İşletmelere ihracat finansmanında nakit desteği ve kolaylık sağlar.
  • Bu kredi seçeneğinde geri ödeme planları uygun vade sürelerinde belirlenmektedir.
  • İhracat taahhüdü karşılığında işletmeler farklı muafiyet avantajlarından yararlanabilmektedirler.

Döviz Kredileri Nasıl Alınır?

İşletme sahiplerine işletmelerine finansman desteği sağlamak amacı ile sunulan bu banka kredi ürünü kişilere işletme ihtiyaçlarında finansman sağlamasının yanı sıra işletmelere farklı muafiyet avantajları da sağlamaktadır. Döviz kredilerinde sağlanan bu avantajlar; ihracat taahhütlerinin yerine getirilmesi koşuluyla döviz kredisi seçeneklerinde vergi, resim, harç ve fon muafiyetleri olarak ifade edilebilmektedir.

Bankaların son dönemlerde değişen işletme ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulan bu kredi ürünleri ihracatçı firmalar tarafından işletme ihtiyaçlarında en çok tercih edilen krediler arasında yer almayı başarmıştır. Bu kredi seçenekleri ile müşteriler hem daha avantajlı işlem gerçekleştirebilmekte hem de uygun kredi şartları ile finansal işlemlerinde rahatlık sağlayabilmektedirler.

Döviz kredisi nasıl alınır? İhracat özellikleri gösteren işlemler yapan firmalar bu kredi seçeneklerini finansal ihtiyaçlarında rahatlıkla kullanabilmektedirler. İşletme sahipleri bu tüm bankaların şubelerinden kredi seçenekleri hakkında bilgi alarak işletmelerine uygun olan bir kredi seçeneği için kredi başvurusu yapabilmektedirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ