Emekliyim PTT den Nasıl Kredi Alabilirim?

Günümüz şartlarında belkide geçim sıkıntısını en derinden yaşamakta olanlar emekliler. Aldıkları emekli maaşlarının neredeyse hiç bir ihtiyacını karşılamaya yetmediği şu zamanda emekliler de bankalara başvurmaktan başka çare bulamamaktadır. Ama tabi gerek 65 yaş üzerine bankaların kredi vermeyişi gerekse emekli maaşlarının kredi çekmeye yeterli tutarda olmayışı gibi nedenlerle epey zor kredi almaktadırlar bankalardan. Fakat Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından bankalar ile aynı durum söz konusu değildir. Eskiden sadece mektup göndermeye, fatura yatırmaya yarayan Postaneler şimdilerde PTT Bank olarak hizmet vermekte. PTT Bank olarak hizmet vermeye başladığı günden bu yana hizmet konusunda bir çok çeşitlilik sunan PTT sayesinde bir çok birey ihtiyaçlarını ertelemeden karşılayabilmektedirler. Özellikle emekliler açısından oldukça hesaplı krediler sunan PTT sayesinde birçok emeklinin yüzü gülmektedir.

ptt kredi hesaplama

ptt kredi hesaplama

Emeklilerin PTT’den kredi alabilmek adına PTT tarafından sunulan şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi PTT den kredi çekmek isteyen emekli bireyin hayat sigortasının mutlaka bulunması gerektiğidir. Hayat sigortası yaptırma tutarı bireyin yaşına göre değişmektedir. Hayat sigortasını yaptırmış olan emekliler PTT den en az 500-TL en fazla 40.000-TL tutarında en fazla 36 ay vadeli kredi talebinde bulunabilmektedirler. PTT den kullandırılacak olan emeklilere özel krediden yararlanmak isteyen bireylerden kredi tutarı ve kredi vadesi için 10-TL hizmet bedeli tahsil edilecektir.

PTT Emekli Kredisi

PTT emekli kredisine başvurmak isteyen emekliler başvurularını doğrudan PTT şubesine yapmak zorundadırlar. Eğer emekli olmuş olan birey emekli maaşı ödemesini PTT’den alıyor ise direk olarak PTT’ de bulunan kredi başvuru formunu doldurarak emekli kredisine başvuru yapabilmektedir. Emekli birey tarafından doldurulan başvuru formu kredi servisi yetkililerine teslim edilir. Teslim edilen başvuru formu yetkililerce ilgili bilgiler sisteme girilerek kontrol edildikten sonra eğer kredi onaylanır ise krediye ait ilgili dokümanlar basılarak emekli bireye imzalatılır ve kredisi kullandırılıp parası hesabına aktarılır.

Böylelikle emekli olan bireyler de ihtiyaçları doğrultusunda rahatlıkla kredi kullanıp ihtiyaçlarını ertelemeden hayatlarını idame ettirmeye devam edebilirler. Sadece hayat sigortası yaptırmak şartı ile başvurulan PTT  emekli kredisi sayesinde emeklilerinde ihtiyaçlarını karşılamak adına çalacakları bir kapıları olmuştur.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ