Galeriden Senetle Araba Almak İstiyorum

Araba almak günümüz şartlarında en büyük ihtiyaçlardan biri olmak ile beraber nr yazık ki düzgün bir araç almak için kayda değer tutarlarda nakit paramızın olması gerekmekte, bu şekilde kendi şartları dahilinde araç alabilen kişilerin sayısı da tahmin edileceği üzere son derece az olmaktadır. Bu durum ise “Galeriden senetle araba satın almak istiyorum” diyen kişilerin sayısı her geçen gün daha da arttırmaktadır. Bu yüzden adı geçen yerden hizmet almak isteyen kişilerin deneyimlerinden bahsederek bu konuda fikir almak isteyen okuyucularımıza faydalı olmayı amaçlamaktayız.

İlk olarak tanıdığı bir galeriden senetle araç satın almış olan Emirhan Bey’in deneyimlerini kendi ağzından öğrenelim; “Toplu taşıma araçları her ne kadar ulaşım sıkıntılarını çözmeye çalışsa da kendi aracına sahip olmak her zaman çok daha avantajlıdır. Bu şekilde düşünmek bir yana bir de çocuklarla birlikte dışarı çıkmak istediğimde yaşadığım zorlukları ve aylık olarak ulaşıma ödediğim paraları görünce ne olursa olsun bir araba almaya karar verdim. Ancak hiç param yoktu ve mevcut olan kredi borcumdan dolayı bir kredi daha çekemeyecektim. Bu yüzden tanıdığım olan bir galeriye gittim ve bana senetle araç verip veremeyeceklerini sordum. Bu şekilde bir hizmetleri olduğunu ve bana da seve seve yardım edeceklerini söylediler.

Senetle Araba Satan Galeriler

senetle araba satan galeriler

senetle araba satan galeriler

İlk aşamada talep ettiğim özelliklere sahip araçları gösterdiler. Gerçekten bana uygun seçenekler vardı.  Konu fiyatlarına gelince ise neye uğradığımı şaşırmıştım. Çünkü piyasanın bayağı üstündeydi ve bunu vade farkı olarak açıklıyorlardı. Aradaki fark fazla olsa da ses etmedim ve alış işlemlerine geçtik. Bu aşamada istediğim kadar vade süresi belirleme gibi büyük bir avantajım olsa da ödeme sürecinin tamamını tek bir senede bağlamaları hiç hoş değildi. Ama tanıdık yer olduğu için çok da itiraz etmedim ve mecburen kabul ettim.

Hal bu iken asıl sıkıntılı süreç aracı üstüme almak için notere gittiğimde başladı. Çünkü galerici aracın borcu bitene kadar ipotek koydu ve yalnızca borcum bittiği zaman arabayı üstüme alma şansım vardı. Tüm bu şartları kabul ederek arabamı aldım. Eğer siz de benim kadar taviz verebilecek ve riske gireceksiniz bu yöntemi deneyin aksi takdirde uzak durmanızı öneririm. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ