Kapalı Çarşıda Kredi Kartına Taksitle Nakit Para Verilir

Bireylerin genellikle alışveriş yaparken kullandığı,banka kurumları tarafından bireylere içerisine bireyin gelir durumuna göre harcama limiti tanımlanarak verilen alışveriş kartına “kredi kartı” adı verilmektedir. Günümüzde üniversite öğrencisinden,emeklisine kadar herkesin mutlak suretle kullandığı kredi kartları oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Alışveriş yapılan her yerde kullanılma özelliğine sahip olan kredi kartları bireylerde nakit para kalmadığı durumlarda hayat kurtarıcı nitelik taşımaktadır. Önceleri taksit imkanı sağlamayan kredi kartları şimdilerde hem sağladıkları taksit imkanları ile hemde yaptıkları kampanyalar ile bireylere dahada cazip gelmekte ve kredi kartı borcu  kullanan kişi sayısı giderek artış göstermektedir. Her bankanın kendine ait kendi logosunu taşıyan farklı farklı özellikleri,kampanyaları bulunan kredi kartları mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edilenler taksitli nakit para kullanılabilecek olan kredi kartlardır.

Kapalı Çarşıda kredi kartına taksitle altın verilir

kredi kartına taksitle altın

kredi kartına taksitle altın

Genellikle kredi kartının ait olduğu bankanın atm’lerin den kredi kartınız aracılığı ile verilebilecek olan taksitli nakit avanslar sayesinde bireyler nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Bunun dışında İstanbul’un en büyük ve en kalabalık çarşısı olan kapalı çarşıda da çoğu dükkan tarafından kredi kartına taksitle nakit para verme işlemi uygulanmaktadır. Kapalı çarşıda neredeyse her türlü dükkanın bulunduğu genellikle bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir sürü imkanın sunulduğu kapalı çarşıda tabi ki nakit ihtiyaçlarını karşılaşmaları için bireylere kredi kartına taksitle nakit para verilebilmektedir. Bu işlemde her ne kadar yasal olmasa da yinede bireylere ihtiyaç olan nakit para bulması açısından kolaylık sağlanabilmektedir.

Komisyonla Kredi Kartına Nakit Verme

Bireyler tarafından kapalı çarşıda bu işi yapan işletmelere gidildikten sonra ilgili talebinizi iletip kredi kartınız dan ne kadar tutar çekmek istediğinizi belirterek, kaç taksit olacağını da anlaşarak ilgili işlemin yapılması sağlanabilir. İlgili kredi kartından taksiti nakit para verme işlemini yapacak olan esnaf bu işlemi kendisinden talep eden bireyden bu işlem karşılığında istediği tutarın %10 u yada %30 oranında komisyon talep ederek ilgili işlemi yapmaktadır. Bireylerin bu tip işlemleri ilgili kredi kartının bağlı bulunduğu bankanın atm’lerinden yapması birey açısından hem daha avantajlı hemde daha risksizdir. Bu nedenle nakit para ihtiyacını kredi kartından karşılamak isteyen bireyler için en uygun yol banka atm’leridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ