Sodexo Paraya Çevirme

Genellikle banka kurumlarında çalışmakta olan personellere çalıştıkları banka kurumları tarafından öğle yemeği ihtiyaçlarını gidermek adına her ay belirli bir günde içerisine belli bir tutar yüklenerek verilen karta ” Sodexo” denilmektedir. İsimleri ayrı olsa da aynı işlevi görmekte olan  bir çok çeşit kart bulunmaktadır. Örneğin Ticket, Multinet, Setcard gibi kartlarda aynı özellikte olan kartlardır. Sodexo kartının üzerinde çalışan personele ait herhangi bir isim,soy isim yapmamaktadır.  Kart üzerinde yer alan belirli numaralar ile kartlar personelle teslim edilmeli ve ilgili numaralar kurumun insan kaynakları bölümünde çalışan bireyler tarafından sisteme personel adı soyadı ve kart numarası şeklinde kayıt edilmelidir. Böylelikle hangi kartın hangi personelde olmuş olduğu belli olmaktadır.

Sodexo kartlarının özellikleri de diğer kartların özellikleri ile neredeyse bir bir aynıdır. Sodexo ile anlaşmalı olan restorantlardan, cafelerden bireyler yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Ayrıca bireyler yine anlaşmalı olan marketlerden ev ihtiyaçlarını sodexo ile gidermektedir.

Sodexo

Sodexo

Bütün bunların yanında her ne kadar içerisine kurum tarafından yüklenen tutar afaki bir tutar olmasa da yinede küçük çaplı nakit ihtiyaçları için bireyler ilgili Sodexo kartlarını nakit paraya çevirerek kullanabilmektedirler. Bu işlem için bireylerin yapmaları gereken işlem oldukça basittir. Öncelikli olarak sodexonun içinde bulunan tutarı nakit paraya çevirecek olan işletmenin bulunması gerekmektedir. Daha sonra işlemi gerçekleştirecek olan işletme sahibi ile konuşularak işlemi yapması talep edilmektedir. Tüm bunların sonucunda işletme sahibi sizden bu işlem karşılığında belirli bir komisyon talep etmektedir. İlgili komisyon oranı Sodexo nun içerisinde bulunan ve nakit paraya çevrilecek olan tutarın %10 ile %30 unda arasında değişmektedir. Sizin işlemi yapacak olan şirketin bu talebini kabul etmeniz halinde ilgili işletme işleminizi gerçekleştirecektir. Hatta dilerseniz Sodexo’ya olan ihtiyacınız o ay içerisinde bulunmaz ise içerisine çalışmakta olduğunuz kurum tarafından yüklenen tutarı bir daha ki aya devir ettirebilirsiniz. Böylelikle nakit para ihtiyacınızı artsa bile çözümü hemen elinizin altında olmakta ve  bu siz bireylere oldukça rahatlık sağlamaktadır. Sodexso ile yapılabilecek olan bu işlemler sayesinde Sodexo bireylerin oldukça işine yaramaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet Eren dedi ki:

    İsim: Ahmet
    Bulunduğunuz il ve İlçe: istanbul – beylikdüzü
    Sodexo Kartındaki Miktar: 500
    Telefon: 541 695 1886

BİR YORUM YAZ