Ziraat Bankası Başak Kart

“ İşletmenize destek, üretiminize bereket olsun” sloganına sahip olan Başak kart, Ziraat Bankası aracılığı ile sunulan bir bank karttır. Tarımsal girdiler arasında yer alan gübre, tohum, ilaç ve akaryakıt gibi ürünleri 5 ay faizsiz vade ile 18 aya kadar kredili bir şekilde alabilme imkânını sunmaktadır. Başak kart üye iş yerlerinde kredi kartı gibi kullanılabildiği gibi aynı zamanda ATMler aracılığı ile bu kart sayesinde para da çekilebilmektedir.

Başak kart Özellikleri

Ziraat Bankası aracılığı ile kişilere sunulan bu kart, birbirinden farklı avantajlara da sahiptir. Aynı zamanda Başak kart özellikleri oldukça fazla sayıda olmasından dolayı, kişiler tarafından da oldukça büyük bir ilgi görmektedir.

  • Tarımsal girdi ürünleri ya da hizmetleri faizsiz dönemlerde daha avantajlı bir şekilde satın alınabilmektedir.
  • Tarımsal girdi ürünlerin yanı sıra aynı zamanda arıcılık, veterinerlik, seracılık ve bu gibi sektörlerde gereli hizmetleri Başakkart üye iş yerlerinden alınmasını sağlamaktadır.
  • Başakkart kapsamında belirlenen limitlerin tamamı ile bu gibi hizmet ve ürünler satın alınabilmektedir.
  • Üretim faaliyetleri esnasında meydana gelen faiz yükleri, Başakkart kapsamında sunulan faizsiz dönemler sayesinde azaltılabilmektedir.
  • Herhangi bir kart ücreti bulunmamaktadır.
  • Başakkart aracılığı ile ATMler üzerinden ya da 7/24 Ziraat Bank şubeleri aracılığı ile nakit para çekme özelliği de bulunmaktadır.
  • Başakkart üyelilerine hesap özetleri 3 ayda bir periyotlar halinde gönderilmektedir. Böylelikle ödemeler, hasat dönemlerine göre düzenlenebilmektedir.

Başak kart Almak İçin Gerekli Belgeler

Başak kart, Ziraat Bankası tarafından kişilere verilen bir bank karttır. Bu noktada dikkat edilmesi ve kesinlikle bilinmesi gereken ise, bu kartın kesinlikle bir kredi kartı olmadığıdır. Kişiler Başak kart aracılığı ile anlaşmalı üye iş yerlerinden ürün ya da hizmet alabilmekte olup aynı zamanda ATMler üzerinden nakit para da çekebilmektedir. Başak kart alabilmek için gerekli belgeler ise, her Ziraat Bankası şubesinde farklılık gösterebilmektedir. Başak kart, genel olarak kolay bir şekilde verilse de şube yetkilileri gerekli olması halinde kişilerden birtakım belgeleri de talep edebilmektedir. Bu belgeler ise genellikle kişilerin gelir durumlarını ve tarımsal faaliyetleri gösteren belgeler olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da diğer bank kart ya da kredi kartlarına nazaran kişiler çok daha kolay bir şekilde Başakkart çıkarabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Başakkart Kullanıldığı Yerler

Son yıllarda büyük bir yaygınlık ile kullanılmaya devam eden Başak kart, birçok farklı alanda da kullanılabilmektedir. Başakkart kullanıldığı yerler bakımından oldukça geniş bir sektör yelpazesine sahiptir. Başak kart, tarım ve hayvancılık hizmetlerini kapsayan post cihazlarına tanımlı olan bir karttır. Opet ya da Sunpet gibi benzin istasyonlarının yanı sıra diğer birçok istasyonda da traktör gibi araçların yakıtlarını almak için de yine Başak kart kullanılabilmektedir.

Başakkart Hata Kodları

Elektronik bir sistem olması sebebi ile birtakım sorunların da ortaya çıktığı bankacılık işlemlerinde, bankalar sunduğu hizmetlere ait olan hata kodlarını da kullanıcılarına sunmaya devam etmektedir. Başak kart hata kodları sayesinde, kişilerin yaşadıkları sorunların hangi sebeplerden ortaya çıktığı ise oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. İnternet üzerinden ya da Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden bu gibi kodlar güvenilir bir şekilde görüntülenebilmektedir. Böylelikle kişiler, yaşanan sorunları daha kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Başak kart Hesap Sorgulama

Başak kart başvuru kanalları üzerinden başvurusunu tamamlayan kişilere 1.000 TL ile 100.000 TL arasında bir bakiye imkânı sunulmaktadır. Oldukça yüksek bir üst limite sahip olması sebebi ile kişilerin başvuru yapmadan önce kesinlikle tarımsal faaliyetlerine ve aylık giderlerine göre başvuruda bulunmaları son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Başak kart hesap sorgulama işlemlerinin yapılması oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kişilerin borçları, 3 aylık bir periyot halinde gönderilmektedir. Böylelikle ödemeler de genellikle hasat sonlarına denk gelmesi sebebi ile çok daha rahat bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Kişiler için büyük bir öneme sahip olmaya başlayan Başak kart ödemelerinde herhangi bir sorun yaşanması halinde ise, kişilerin kartları iptal olabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin ödeme planlarına sadık kalmaları ve ödemelerinde hiçbir problem yaşamamaları gerekmektedir. Önemli harcamaların ardından Ziraat bankası ile irtibata geçerek başarılı bir ödeme planı oluşturulabilmekte ve kişiler ödemelerini de bu plan doğrultusunda gerçekleştirebilmektedir.

Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından Başak kart kullanılmaya başlanmıştır. Sunmuş olduğu belirli bir dönem faizsiz hizmet alabilme imkânlarından dolayı, kişilerin sahip oldukları tarımsal faiz yükleri bu kart sayesinde en az seviyeye indirilebilmektedir. Hasat dönemlerinde ödeme yapma imkânı da, çiftçilerin çok daha kolay ve rahat bir şekilde ödeme yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu gibi önemli özellikleri, Başak kart kullanımının sürekli olarak yaygınlaşmasını da başarılı bir şekilde sağlamaya devam etmektedir.

Başak Kart Faiz Oranları

Başak kart faiz oranları, yıl boyunca %8.75 değerinin üzerine çıkmamaktadır. Bu özelliği sayesinde, kişiler harcadıkları limitlerin çok üzerinde bir limit ile geri ödeme yapmalarına gerek kalmamaktadır. Böylelikle kullanıcılar harcadıkları kadar ödeme yapmakta ve bu ödemelerini de 3 ayda bir düzenli periyotlar halinde yapmaktadırlar. Ziraat bankası tarafından sunulan aylık faiz oranlarını öğrenerek yeni bir ödeme planı yapmak da bu kart için mümkün olabilmektedir.

Birbirinden farklı olanakları kullanıcılarına sunsa da, kişilerin Başak kart ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamamaları da gerekmektedir. Ödemelerin aksaması ya da yapılmaması halinde, Başak kart kullanımları iptal edilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için ise kişilerin gelirlerine ya da tarımsal faaliyetlerine göre uygun limite başvuruda bulunmaları oldukça büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Başak kart aracılığı ile birlikte günün her saatinde anlaşmalı iş yerlerinden ürün ya da hizmet satın alınabilirken aynı zamanda ATMlerden de nakit para çekmek mümkün olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Oktay dedi ki:

    Ziraat bankası başak kart sahibiyim bu kadar özellikleri olduğunu bilmiyordum

BİR YORUM YAZ