Kredi Kartını Hiç Kullanmasam Ne Olur

Bankaların zaman zaman politikaları sonucunda müşterilerine siz başvuru da bulunmasanız dahi kredi kartı yollamaktadırlar. Ancak kişiler bu yeni kredi kartını hiç kullanmasam ne olur diye her zaman düşünmüşlerdir. Aslında bir çok yaptırım olabilir. Çünkü kart aidatı ve faizler oluşacaktır. Bunlar sizin varsa eğer bankadaki hesabınızdan yemin edilecek eğer yoksa bir gün kapınızda ödeme emri ile karşılaşabilirsiniz. Böylece kişiler bu durum nasıl oldu diye düşünmeye başlarlar. Ancak size gelen kredi kartını iptal ettirmediğiniz için böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızı hatırlayınız.

Banka bunu görevlilerine bilerek yaptırmaktadır. Bunda ki de amacı olur bir gün ihtiyacı olur kullanır yada en kötü kart aidatı geliri elde ederim düşüncesidir. Bilirsiniz ki bankaların kuruluş amacı sizlere para satmaktadır. Bunu da işte bu yollarla temin etmektedirler. Siz siz olun ihtiyacın olmayan kredi kartını kabul etmeyin. Böylece kurye bankaya geri gidecektir. Ancak bazen bu durumlarda da sorun çıkmaktadır.

Kişi kredi kartını kurye ile geri göndermekte kart bir şekilde kaybolur yada birisinin eline geçerse bu sefer de kartı kullanmaya başlıyor. Bazen ödemelerini yapar bazen de size toplu bir borç gelir. Onun için şifresi alınmamış kredi kartı siz siz olun arayıp müşteri hizmetlerini iptalini isteyin. Böylece hem düzgün ve kafanız karışmayacak şekilde bir iş yapmış olursunuz. Hem de ilerde size bir yaptırım çıkmasının önünü kapatmış olursunuz.

Kredi Kartımı Kırdım Kapandı mı

En büyük sorun dediğimiz gibi istemeden gelen kredi kartlarıdır. Peki bunu kırıp bir kenara attığınızda yani kredi kartımı kırdım kapandı mı diye soruyorsanız eğer hayır kredi kartınız kapanmadı. Böylece sizlere sundukları hizmet devam etmekte ve sizler bu konudaki yaptırımlarınıza devam etmektesiniz. Bu sebeple siz siz olun evinize kadar gelen kredi kartınızı müşteri hizmetler aracılıyla iptal etmeden kırıp atmayınız.

Bir de yıllar sonra önünüze gelen kredi kartları bulunur. Bunlar ise sizlere daha ağır yaptırım uygulayacaktır. Bazen kurye aracılıyla başkasının eline geçecektir. Bu sebeple siz siz olun evinize gelen kredi kartını önce alın sonra bankayı arayarak iptalini isteyin. Yani bu işlemin adı kredi kartını kullanmadan kapatmak olup size hiçbir zararı, yaptırımı olmayacaktır. Eğer bir gün kullanırım diye düşünüyorsanız şifresini alıp kenara koymak elbette sizin hakkınız. Ama o şekilde iptale dildiğini düşünüyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ