Şekerbank Eximbank Kredileri

Kullanımı özellikle son dönemlerde yaygınlaşan ihracat üzerine faaliyet gösteren firmaların ve ihracat ile ilgili olan firmaların ihracat sayılan satış ve teslimatları ile döviz kazandırıcı diğer faaliyetlerin finansmanında firmalara destek sağlama amacı ile sunulan krediler Eximbank Kredileri olarak ifade edilebilir. Bu tür faaliyetler içerisinde yer alan firmalara Türkiye İhracat Bankası tarafından bankalar aracılığı ile sunulan Eximbank Kredileri kişilere finansal alanda farklı seçenekler ile sunulmaktadır. Şekerbank Eximbank Kredileri de bu türden kredilere aracılık eden Şekerbank tarafından müşterilere sunulan kredi ürünü seçeneklerini ifade etmektedir.

Bu kredilerin koşulları Türkiye İhracat Bankası tarafından para piyasalarının yakından takibi ile belirlenmektedir. Aracı bankalar firmalara doğrudan kullandırılan Eximbank Kredileri için Türkiye İhracat Bankasına kredilerin teminatını teşkil eden ve firma lehine düzenlenen Teminat Mektupları düzenlemektedirler.

Firmaların ihracat işlemlerinin öncesinde ve ihracat işlemlerinin sonraki tüm aşamalarında finansal destek sağlayan bu krediler standart kredi seçeneklerine göre daha uygun koşulları müşterilere sağlamaktadır. Vade süreleri ve faiz oranlarının uygun koşullarda düzenlenmesi bu kredilerin kullanımını cazip hale getirmiştir.

Eximbank Kredileri ile ilgili bir sonraki makalemiz olan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Eximbank Kredileri  makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ