Bankaların Döviz Kurları

Yabancı ülkelere ait olan paralara döviz adı verilmek ile beraber bu paralar genel olarak çeşitlerine ve değerlerine göre yatırım ve birikim aracı olarak kullanılmaktadır. Bu noktada en önemli olan detay ise döviz kurları olmakta ve  bu bilgiyi edinmenin aynı zamanda takip etmenin pek çok farklı yöntemi mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenleri bankaların döviz kurları olmakta ve bu şekilde pek çok kişi elinde bulunmakta olan paraları daha kolay değerlendirme olanağı yakalamaktadır.

Eğer siz de yatırım ve birikim aracı olarak dövizi tercih etmekte iseniz bu noktada kurlara ait olan değişimler takip etmek azami derecede önem arz etmektedir. Bunun için başvurabilinecek en sağlıklı yöntem bankalar olmak ile beraber istediğiniz her an her yerde bilgi alma imkanı sağlayacak uygulamalar kullanmaları da bu noktada bankaları en avantajlı kılan yerler olma nedenlerinde biridir.

Güncel banka döviz kurları ile alakalı olarak da bilgi vermemiz gerekir ise yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

  •  HSBC Bank Dolar Alış, 3.64 Türk Lirası; satış; 3.68 Türk Lirası,
  • HSBC Bank Euro Alış, 3.87 Türk Lirası; satış; 3.95 Türk Lirası,
  • Akbank Dolar Alış, 3.58 Türk Lirası; satış; 3.73 Türk Lirası,
  • Akbank Euro Alış, 3.85 Türk Lirası; satış; 3.95 Türk Lirası,
  • Garanti Bankası Dolar Alış, 3.55 Türk Lirası; satış; 3.61 Türk Lirası,
  • Garanti Bankası Euro Alış, 3.71 Türk Lirası; satış; 3.77 Türk Lirası,
  • Finansbank Dolar Alış, 3.70 Türk Lirası; satış; 3.70 Türk Lirası,
  • Finansbank Euro Alış, 3.93  Türk Lirası; satış; 3.93 Türk Lirası’dır.

Yukarıda belirtilmekte olan birkaç farklı bankaya ait olan güncel verileri değerlendirmek sureti ile anlayacağınız üzere her bir bankanın döviz alış ve satış fiyatı bir diğerinden farklı olmaktadır. Bu sebepten dolayı eğer yatırımlarınızı bu araç üzerinden değerlendirme niyetinde iseniz yapmanız gereken her bir bankayı sıkı şekilde takip etmek ve incelemek ve bu şekilde kendinize en uygun olan yeri tespit etmeye çalışmaktır.Bu noktada yatırımlarınızı mümkün olan en kazançlı hale getirecek olan bulmak ve orayı seçmek azami derecede önemli olan bir konu olma özelliği taşımaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ