Erzurum Senetle Para Veren Kuyumcular

Ekonomik etkinliklerine altın, gümüş ya da döviz alım satımı işlemleri ile devam eden kuyumcular bu alım satım işlemlerinden gelir ve kar sağlama amacındadırlar. Erzurum senetle para veren kuyumcular son dönemlerde bir de acil nakit ihtiyacı olan kişilere sağladıkları senetle borçlandırma işlemleri üzerinden faiz geliri sağlama amacındadırlar. Acil nakit ihtiyaçlarında banka kredi ürünü seçeneklerinden faydalanamaya bireyler referans üzerine kuyumcuların senetle borçlandırma seçenekleri ile kuyumculardan nakit ihtiyaçlarını karşılamak için borç para alabilmektedirler. Bu işlem legal bir işlem olmadığı için genel olarak alelade bir şekilde gerçekleştirilmez.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bu türden işlemler sadece kuyumcular tarafından değil farklı tüketim malları satışı üzerine hizmet veren işletmeler tarafından da yapılmaktadır. Ancak kuyumcular tarafından gerçekleştirilen işlemeler daha yaygın özellik göstermektedir. Bu işlemler için alım satım işlemlerin gerçekleştirilmekte ve kişilere ihtiyaçları olan nakit tutarları nakit olarak verilmektedir.

Senet şartları borç veren tarafından belirlenmekte ve bu türden işlemlerin koşulları oldukça ağır şartları içermektedir. Bunda en önemli faktör yüksek faiz oranlarıdır.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Erzincan senetle paran veren kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Eskişehir senetle paran veren kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şahin dedi ki:

    Erzurum’da senetle altın veren kuyumcu var mı acaba bilgisi olan varsa söylerse sevinirim

BİR YORUM YAZ