Kesin Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yüksek ve bankalarda devam eden kredinizin yada ödenmemiş borcunuzun olmaması gerekmektedir. Kredi notunuzun düşük olmasının iki sebebi vardır. Biri daha önce bankalar ile çalışmamış olmanızdan dolayı kredi notunuz oluşmamıştır.

İkinci olarak daha önce bir kredinizi yada kredi kartınızı zamanında ve düzenli ödememişseniz yada bankalara borçlarınızdan dolayı hacizlik olmuşsanız. İşte bu nedenlerden dolayı kredi notunuz düşük olur. Kesin kredi veren bankalar değil yani sizin sicilinizdir. Yani sizin ödemelerinizde hiçbir şekilde aksatmalar yapmamışsanız, gittiğiniz her banka size kredi verir. Bu durumda kredi çekmenizi sağlayan asıl sizin ödeme alışkanlığınızdır. Çünkü hiç bir banka ödemelerinde sorun yaşamış birisine kredi vermeyi göze almaz.

Yüzde Yüz Kredi Veren Bankalar

Ama biraz bekleyip kredi çekebilirsiniz. Düzensiz olan ödemelerinizi düzene koyarak yada ödenmemiş borçlarınızdan dolayı hacizlik iseniz, borcunuzu tamamen kapatarak sicilinizi temizleyebilirsiniz. Ama kredi notunuzun tekrar yükselmeye geçmesi için beklemeniz gerekir. Kredi notunu belirleyen Merkez Bankası dır. Her ayın ikinci haftası kredi notu güncellenmektedir. Bu yüzden sizin ödemeleriniz her ay dikkate alınmaktadır. Ödemelerinizdeki düzen sistemde gözükecektir.

Kredi notunuz yükseldiğinde istediğiniz bankadan kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Hatta bankaların bankacılık sistemlerinden oturduğunuz yerden, hem istediğiniz kredinin faiz oranlarını, vadelerini araştırıp anında başvuruda bulunabilirsiniz. TC kimlik numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazıp göndermeniz yeterli. İletişim bilgilerinize anında başvuru sonucunuz gelecektir. Eğer başvuru sonucunuz olumlu gelir ise, başvurduğunuz bankanın size en yakın şubesine gidip, hazır olan kredinizi anında kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunda Finansbank’ın daha kolay onayladığı bir çok kişi tarafından bilinmektedir. İlk önce Finans Banktan şansını deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ