Sera Yatırım Kredisi

Tarımsal üretim faaliyetleri ekonomik etkinlik içerisinde önemli bir yere sahip faaliyetler olarak ifade edilebilmektedir. Oldukça farklı alanlarda sürdürülebilen bu faaliyet seçenekleri farklı tarım seçenekleri içinde faaliyet gösteren kişilere finansman desteği sağlanabilmesi amacı ile bankaların kredi ürünü seçeneklerini oluşturmalarına neden olmuştur. Bankaların bu yönde geliştirmiş oldukları banka kredi ürünü seçeneklerinden biri de Sera yatırım kredisi olarak ifade edilebilmektedir.

Bu kredi seçeneği ile bankalar hem seracılık faaliyetleri ile tarımsal üretime destek sağlayan üretici müşterilerine hem de seracılık faaliyetlerine yeni başlama düşüncesinde olan müşterilerine nakdi destek sağlamaktadırlar. Seracılık faaliyetleri içerisinde yer alan müşterilerin gelişme kapasite arttırma taleplerine yönelik olarak sıfırdan başlamak isteyen müşterilerinin de gerekli olan farklı harcama ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan bu kredi seçeneği kişilerce yoğun ilgi görmektedir. Kişiler bu kredi seçeneği ile yeni sera kurmanın yanı sıra mevcut seraların geliştirilmesi için gerekli olan ihtiyaçlarını uygun koşullarda giderebilmektedirler.

Sera Yatırım Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankalar Sera yatırım kredisi seçenekleri ile genel olarak kişilerin ihtiyaçları olan nakit ihtiyaçlarının %85’ine kadar olan kısmını uygun kredi koşulları ile müşterilerine sağlamaktadır.  Bu kredi seçeneklerinde kişilere hem kredi miktarlarına yönelik olarak sağlanan kolaylıklar hem de kredilerin vade sürelerinde sağlanan esnek koşullar kişilere farklı avantajlar sağlamaktadır. Bu kredi seçeneklerinde ipotek teminatı ile kullanılan kredi seçeneklerinde bankalar müşterilerine 120 aya vade seçeneklerini ve aylık, 3-6 ve 12 aylık dönemsel ödeme seçenekleri ile geri ödeme planı seçenekleri sunmaktadır. Bu şekilde uygu koşular altında sunulan banka kredi ürünü seçenekleri kişilerin her türden ihtiyaçlarında başvurdukları finansman kaynakları olarak büyük ilgi görmektedir.

Sera Yatırım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların yetkili şubelerine giderek başvuru yapabilecek olan tarımsal üretici müşterilerden başvuru talebi esnasında banka tarafından farklı belgeler talep edilmektedir. Bu belge seçenekleri bankaların inceleme seçeneklerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Müşterilerden bankalar tarafından bu kredi seçeneğinde talep edilen belgeler arasında; nüfus cüzdanı fotokopisi, kontrollü örtü altı kayıt sistemi belgesi, çiftçilik belgesi, satın alınacak seralar için seraya ait ekspertiz belgesi, yeni sera yapımında ya da sera tadilatları için ise proforma ve kesin fatura yer almaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ