Su Ürünleri Avcılığı Yatırım Kredisi

İş kolları arasında yer alan ve genel olarak balıkçılık olarak nitelendirilen su ürünleri avcılığı bankalar tarafından destek sağlanan faaliyet alanları arasında yer almaktadır. Bankalar sunmuş oldukları Su ürünleri avcılığı yatırım kredisi seçenekleri ile bu alan hizmet gösteren ya da bu faaliyet alanı içerisinde sıfırdan faaliyet göstermek isteyen kişilere finansal destek kaynağı sağlanmaktadır. Balıkçılık sektöründe faaliyet gösteren kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen bu banka kredisi ürünü seçeneği ile bu alanda faaliyet gösteren kişilerin avcılık yatırımları için gerekli olan araç gereç seçeneklerinin yanı sıra bu türden ihtiyaçları tamamlayıcı nitelikte olan sabit makine ve teçhizat alımı için gerekli olan finansmanı için finansal destek sağlanmaktadır.

Su ürünleri avcılığı yatırım kredisi bu kredi seçeneği ile müşterilerine nakit desteği sağlayan bankalar bu kredi kapsamında kişilerin bu türden yatırım harcamalarında ihtiyaçları olan nakit miktarının genel olarak %85’lik kısmını kredi seçenekleri ile kişilere sağlamaktadırlar. Bu kredi seçeneklerinden faydalanmak isteyen müşteriler banka şubelerine giderek detaylı bilgi sağlayabilmektedirler. Bankalar bu türden destek kredilerinde müşterilerinden başvuru ve değerlendirme aşamalarında farklı evrak taleplerinde bulunabilmektedirler.

Bankaların müşterilerinin bu kredi seçeneğinin başvuru ve değerlendirme aşamaların kişilerden talep ettikleri belgeler arasında; çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopi, su ürünleri avcılığı ruhsat tezkeresi, gemiler için özel denize elverişlilik belgesi ve gemi tasdiknamesi, tonilato belgesi, ithal edilerek temin edilecek olan araç ve gereçler için ihtiyaç belgeleridir. Bunların yanı sıra inşası yeni yapılacak olan balıkçılık gemileri ruhsat tezkeresi verileceğine dair belge ve inşa edilen gemiye ait olan Gemi İnşa Şahadetnamesi gibi belgelerde bankalar tarafından talep edilen belgeler arasında yer almaktadır.

Bu belgelerin teslimi ve banka değerlendirmesi sonucunda kişilerden farklı bir belge talebine gerek olamaması durumunda kişiler bankalardan ihtiyaçları olan kredi seçeneğini kullanabilmektedirler. Bu kredi seçeneklerinde kişilere uygun kredi koşulları sunulmaktadır. Kişiler sunulan bu kredi seçeneklerine uygun faiz oranı seçenekleri ve 120 aya varan vade süresi seçenekleri ile faydalanabilmektedirler.  Bu kredilerin geri ödeme planlarında da kişilere oldukça uygun esnek seçenekler sunulmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ