Sözleşmeli Üretim Kredisi

Banka kredi ürünü seçenekleri arasında birçok seçenek yer almaktadır. Bankalar müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmeleri adına farklı kredi hizmetleri ile müşterilerine destek sağlamaktadırlar. Bu kredi ürünü seçeneklerinden biride sözleşmeli üretim kredisi seçenekleridir.

Sözleşmeli üretim kredisi nedir?

Bankalar sözleşmeli üretim kredisi seçeneklerinde müşterilerine sözleşme dâhilinde kredi seçeneği sunmaktadır. Bu kredi seçeneğinde kişilere sözleşme dâhilinde üretim faaliyeti gösterenlere üretim faaliyetleri için finansal destek sağlanmaktadır. Bu kredi seçeneği ile sadece tarımsal üreticilere değil diğer üretim işlemlerinde faaliyet gösterenlere destek sağlanmaktadır. Bu kredi seçeneği ile tarımsal müşterilerin her türden ihtiyaç harcamaları için nakit desteği sağlanmaktadır. Üretim için gerekli olan tüm üretim ihtiyaçları, araç- gereç alımları ya da diğer hizmet alımlarında bu kredi seçenekleri ile nakdi destek ihtiyaçlarında çözüm sunulmaktadır.
Kişiler bu kredi seçeneklerini kullanarak üretim faaliyeti ihtiyaçlarını karşılamak için ya da mevcut üretim tesislerini geliştirmek amacıyla ve her türden yatırım ihtiyaçlarında kullanabilmektedirler. Kişiler bu kredilerini hem kredilerinin tanımlı olduğu kartları ile alışverişlerinde hem de nakit olarak kullanabilmektedirler. Sözleşmeli Üretim Kredisi nedir? Kişilere bu kredi seçeneği ile üretim faaliyetlerinde daha iyi koşullar sağlanması hedeflenmektedir. Bu kredi seçeneği günümüzde tüm özel girişim ve devlet destekli bankalar tarafından müşterilerine sağlanmaktadır.

Bu banka ürünü kredi seçeneklerinde kişilerin tarımsal faaliyet ihtiyaçlarında %85’ine varan kısımlarına kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Kişiler tarımsal faaliyet ve yatırım faaliyetleri ihtiyaçlarında belirli oranlara kadar kredi seçeneği sağlayabilmektedirler.

Sözleşmeli Üretim Kredisi Vade Seçenekleri ve Gerekli Evraklar

Bu tür kredi seçeneklerinde vade süreleri gene olarak 24 aya kadar vade seçenekleri ile belirlenmektedir. Bu kredi seçeneklerinde kişilere geri ödeme planlarında esneklik sağlanmaktadır. Kişiler ödeme planlarını gelirlerine uygun olarak belirleyebilmektedirler. Kişiler kendilerine birçok avantajın ve kolaylığın sağlanmış olduğu kredi seçenekleri için bankalarından detaylı bilgi alabilmektedirler. Bu kredi seçeneklerinde kişilerin banka şubelerinden bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Kişilerin başvurularında bankalar tarafından kişilerden farklı belgeler talep edebilmektedirler. Kişilerin başvurularını tamamlayabilmeleri için bu belgeleri bankalarına beyan etmelidirler. Bunlar;
Çiftçilik belgesi
• Nüfus cüzdanı fotokopisi
• Üretim sözleşmesi gibi evraklardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ