Bilecik Esnafa Senetle Para Desteği

Senetle borçlanma ile finansal destek sağlama işlemleri banka kredilerinden faydalanamayacak kişiler tarafından tercih edilen bir finansman kaynağı seçeneğini oluşturmaktadır. Bilecik senetle para veren kuyumcular genel terimi ile tefecilik olarak nitelendirilen bir finansal kaynak olarak nitelendirilebilmektedir.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bu türden senetle borçlanma işlemlerinde borç seçeneği sunan kişilerin ortak özellikleri borçlandırma işlemlerinde kişilere yüksek faiz oranları ile nakit desteği sağlamalarıdır. Borçlandırma işlemlerinde vicdansız davranan bu türden kişiler banka kredi ürünlerinden faydalanamayan kişilerin zor durumlarına çıkar ilişkisi gözü ile bakmaktadırlar. Bu neden ile senet ile borçlanma kişilere finansal işlemlerinde tavsiye edilen seçenekler arasında yer almaz. Ancak bazı kimseler mecbur kalmaları durumunda bu türden senet ile borçlanma seçeneklerine başvurmak zorunda kalmaktadırlar.

Genel gelir sağlama araçları altın, gümüş diğer değerli metalar ve döviz işlemleri olan kuyumcular senet ile borçlandırma işlemlerinden de yüksek faiz geliri elde etmektedirler. Borç veren kişiler açısından oldukça karlı bir işlem olan bu borçlandırma seçeneği borç alan taraflar açısından da bir o kadar ağır yükümlülükleri içermektedir.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Balıkesir Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Bingöl Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ