En Hesaplı Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de hizmet vermekte olan her banka, müşterileri için kredi olanakları sunuyor. Toplu nakit ihtiyacınız varsa bir bankaya başvurabilir ve biriktirebilmek için yıllarca çalışmanız gereken bir miktarı kısa sürede edinebilirsiniz. Bankaların sağladığı kredilerden yararlanırken en hesaplı kredi veren bankalar konusunda bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Nitekim ödeme planını krediyi almadan yapmanız gerekir.

Banka kredilerini zamanında ödemediğinizde birçok sorunla karşılaşacağınızı unutmayınız. Mevcut hesaplarınız bloke edilebileceği gibi, icraya verilmesi hâlinde taşınır ya da taşınmaz mülkiyetinize el konulabilir. Bununla birlikte kredi notunuz düşecek ve bankaların size kredi ya da kredi kartı vermesi zorlaşacaktır. Bu yüzden iyi bir ödeme planı yapmadan kesinlikle kredi almayınız.

Ödeme Planı Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz kredi banka tarafından faiziyle geri istenmektedir. Her banka kredi miktarına aylık %0.75 ile %2 arasında bir faiz koymaktadır. Anapara ve masraflar vade sayısına bölünüp aylık olarak konulan faiz hesaplandığında ödemeniz gereken miktar ortaya çıkacaktır. Bu konuda hizmet veren birçok web sitesi bulunmaktadır.

Kredi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

İhtiyaçlarınız ve girişimleriniz için finansman sağlayan kuruluşlar, sizden bu miktarın geri ödeneceğinin taahhüdünü isteyecektir. Dolayısıyla adres bilgileriniz, kişisel bilgileriniz ve gelir kaynağınız banka tarafından bilinmelidir. Her banka kredi başvurularında ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi ya da gelir belgesi ister. Bazı bankalar bu durumlarda kefil de istemektedir.

Hangi Bankanın Kredileri Daha Hesaplı?

Hangi bankanın en hesaplı kredi seçeneklerine sahip olduğunu söylemek zordur. Çünkü kredilerin türleri ve her birinin ayrı ödeme planı bulunmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredileriyle tarım teşvik kredilerini bu bakımdan karşılaştırmak zordur. Dolayısıyla hangi bankanın daha hesaplı bir kredi seçeneğine sahip olduğuna karar vermek için kredi türü göz önüne alınmalıdır.

Bir bankanın sağladığı kredi, aylık geliriniz ile ödeyebileceğiniz seviyedeyse ve bu miktar sizi gündelik yaşamda zora sokmuyorsa o bankanın hesaplı kredi sağladığını düşünmeniz için yeterli olacaktır. Ayrıca aylık vadelere işleyen taksit oranlarını karşılaştırmanız da bu konuda faydalı olacaktır. Bahsedilen hesaplama işlemini yaparak her ay ne kadar ödeyeceğinizi tespit edebilir ve hangi bankanın daha hesaplı olduğuna karar verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ