ING Bank Eximbank Kredileri

Son dönemlerde adı sıkça duyulan Eximbank Kredileri ihracatın gelişmesine destek sağlama amacı ile Türkiye İhracat Bankası tarafından banklar aracılığı ile sunulan finansal destek seçeneğidir.  Eximbank kredileri ihracata yönelik ya da ihracat ile bağlantılı firmaların kullanabilecekleri kredi ürünü seçeneğidir. ING Bank Eximbank Kredileri ticari müşterilerine farklı amaçlar ile sunulmuş olan banka kredi ürünü olarak tanımlanabilmektedir.

İhracata yönelik hizmet veren firmalara ihracata hazırlık aşamasında ve ihracatın her evresinde Eximbank tarafından belirlenen tamamı yerli üretim olan malların kesin olarak taahhüdü garantisi karşılığında sunulan bu krediden bu tanımlama içerisinde yer alan tüm firmalar faydalanabilmektedirler. Bu kredilerde devlet desteği de göz ardı edilemez. Eximbank kredileri bankaların sunmuş oldukları diğer kredi ürünü seçeneklerine göre faiz oranları ve kredi maliyetleri açısından kişilere avantajlar sağlamaktadır.

Bu kredilerden üretim, turizm ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren çalışan sayıları 500 kişiden az olan firmalarda faydalanabilmektedirler.  Eximbank tarafından sunulan bu krediler Dolar, Euro ya da Türk Lirası cinsinden kullanılabilmektedir.

Eximbank Kredileri ile ilgili bir sonraki makalemiz olan İş Bank Eximbank Kredileri makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ